Laten weten waar je bent via social networks wordt door de minder interactieven onder ons vaak smalend als ‘onzin’ bestempeld. Best begrijpelijk, want het is natuurlijk de overtreffende trap van transparantie.
Dat is niet voor iedereen even aanlokkelijk.
Toch vermoed ik dat location based social networks in 2011 een gigantische groei gaan doormaken – niet in de laatste plaats om dat er steeds meer functionaliteiten ontsloten worden. De KLM bewees haar innovatieve karakter weer eens door een geweldige actie op te zetten rondom de fenomenen FourSquare en Twitter – het geweldige zit er wat mij betreft met name in doordat het concept gestoeld is op relevantie.
Een relevant cadeautje voor een relevante bestemming op relevante wijze bedacht bij het profiel van de ontvanger, overhandigd op een uiterst relevant moment (dat eeuwige gewacht vóór het boarden).
Zeker weten dat een paar van dat soort acties méér doen bij je klant dan de zoveelste advertentie in je eigen inflight magazine.