Het helpt om als copywriter een beetje visueel ingesteld te zijn. Nou: probleem is een groot woord, hoor. Er lag eerder een mooie kans. In dit specifieke geval was het belangrijk dat voor het merk Eneco
Het helpt om als copywriter een beetje visueel ingesteld te zijn. Nou: probleem is een groot woord, hoor. Er lag eerder een mooie kans. In dit specifieke geval was het belangrijk dat voor het merk Eneco
Nou: probleem is een groot woord, hoor. Er lag eerder een mooie kans. In dit specifieke geval was het belangrijk dat voor het merk Eneco en voor het bedrijf Eneco Groep (die uiteindelijk dezelfde naam dragen) onderscheid werd aangebracht in de identiteit. Zodat de corporate communicatie duidelijk ging verschillen van die van het merk. Beeldtaal is daarbij een belangrijk instrument.
Eneco organiseerde een (betaalde, heel netjes dus!) pitch tussen 3 fotografen om de beeldtaal op één bijzondere en unieke lijn te krijgen. Vervolgens moest deze in lijn natuurlijk nog verder inhoud krijgen.
Ga daar maar aan staan.
Of ik, In opdracht van Jeroen Leinders (naast vriend en teamgenoot ook interim Brand Strategist bij Eneco van 2015 tot nu nog steeds) mee wilde helpen met de verdere vertaling van het winnende beeldconcept van de fotograaf, naar praktische inhoudelijke beelden die de relevante onderwerpen voor Eneco Groep konden visualiseren.
Ik hielp Jeroen met het doortrekken van het concept voor Eneco’s beeldtaal in diverse media en voor een veelheid aan gebruiksmomenten. Denk daarbij aan intern en online gebruik, maar bijvoorbeeld ook jaarverslagen en corporate campagnes.
Een beeldbank waar Eneco Groep weer jaren mee vooruit kan, die naadloos past bij alles waar zij voor staat en wat zij waar uit wil dragen.
Jeroen Leinders – Creative Direction, Concept
Sonja van Alphen – Project Management
Ronald Schmets – Fotograaf